לראשונה בישראל: בית ספר פרטי לרפואה צפוי להיפתח באוניברסיטת רייכמן

בית הספר יוקם בכפוף לאישורים מהמועצה להשכלה גבוהה, ועדת התכנון והתקצוב ומשרד הבריאות. הוא ייקרא על שם משפחת רקאנטי, שתרמה להקמתו, ויעבוד בשיתוף פעולה עם כל מוסדות הרפואה בארץ ומשרד הבריאות. שיחות על שיתוף פעולה בשלב הקליני עם ביה”ח שיבא התקיימו

בית ספר ללימודי רפואה צפוי להיפתח באוניברסיטת רייכמן – כך נודע היום (שישי) לוואלה!. זאת, בכפוף לאישורים מהמועצה להשכלה גבוהה, ועדת התכנון והתקצוב ומשרד הבריאות. מדובר במסגרת הפרטית הראשונה בישראל ללימודי רפואה, שתעבוד בשיתוף פעולה עם כל מוסדות הרפואה בארץ ועם משרד הבריאות.

הקמפוס ייפתח הודות לתרומה גדולה שהתקבלה ממשפחת רקאנטי והוא ייקרא על שם דינה רקאנטי. אחד מהשלבים בהקמת בית הספר הוא סיכום עם בתי חולים על הכשרת סטודנטים בשלב הקליני וכבר התקיימו שיחות על שיתוף פעולה עם בית החולים שיבא תל השומר.

הנשיא המייסד ויו”ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן, פרופ’ אוריאל רייכמן, אמר כי בית הספר צפוי לתת מענה למחסור ברופאים בישראל. “היוזמה תחזיר הביתה ישראלים שנאלצים לרוץ לאדמות ניכר וללמוד במוסדות זרים. נעשה את זה כאן בבית. נפתור את הבעיה של לימודי הרפואה בארץ כפי שפתרנו את הבעיה של משפטנים בזמנו”, ציין.