“שחקן ההגנה-התקפה הטוב בעולם”? פירס בטוח: טייטום כבר עקף את דוראנט

כוכב הסלטיקס מצטיין בשני צידי המגרש בפלייאוף וקופץ מדרגה לליגה של הגדולים: “עושה דברים חסרי תקדים”. הקורבן העיקרי הוא KD, שהולך לאיבוד ו”נראה כמו מישהו שכבר הרים ידיים מזמן”

פעם, בעבר הלא רחוק, ג’ייסון טייטום ראה בקווין דוראנט מודל לחיקוי. כששיחק עם קיירי אירווינג, הוא אימץ אותו בתור מנטור. הלילה (בין שבת לראשון) הוא קלע יותר משניהם גם יחד, הצעיד את בוסטון לניצחון בברוקלין, והוכיח פעם נוספת שעם כל הכבוד וההייפ סביב שני הסופרסטארים של הנטס, הוא הכוכב האמיתי של הסדרה.

טייטום היה פשוט בכל מקום: הוא קלע 39 נקודות (שיא פלייאוף אישי), חטף 6 כדורים (שיא פלייאוף אישי), חילק 6 אסיסטים, הוריד 5 ריבאונדים – ואם לא די בכך, גם היה הסטופר העיקרי של דוראנט, שנעצר על 16 נקודות בלבד עם 11 זריקות. לשם השוואה, שורה סטטיסטית כמו זו שרשם הלילה, רשמו רק שני שחקנים לפניו בפלייאוף – מייקל ג’ורדן וריק בארי. הוא גם השחקן הראשון של הסלטיקס מאז דייק קואנס לפני 40 שנה, שמגיע ל-30 נקודות, 5 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו-5 חטיפות במשחק.

“ייתכן שג’ייסון טייטום הוא שחקן ההגנה-התקפה הטוב ב-NBA כרגע. זה הוא, יאניס, או אמביד. אחד משלושתם”, צייץ כתב הסלטיקס מארק דאמיקו. “אני מקווה שאנשים מבינים מה הוא עושה בסדרה הזאת. הוא מוביל את בוסטון בנקודות ובאסיסטים בהתקפה, ועדיין מוביל את העצירה של קווין דוראנט בצד השני של המגרש. אלו דברים חסרי תקדים”.